PROGRAMY PRZEDSZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Nazwa programu/ Autor wydawnictwo patron medialny/Grupa

1. „Planeta dzieci” program wychowania przedszkolnego J. Wasilewska, wyd. WSiP Grupa: 4,5,6-latki

2. „Kocham przedszkole” program wychowania przedszkolnego A. Pleskot, wyd. WSiP Grupa 3-latki

3. „Ja i moja przyszłość” program preorientacji zawodowej Program własny Grupy: 3,4,5,6-latki

ZESTAW PROGRAMÓW DODATKOWYCH

Nazwa programu/ Autor wydawnictwo patron medialny/Grupa

1. "Mamo, Tato wolę wodę" - program edukacyjny podkreślający rolę wody i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka. Grupa: 3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki.

2. "Kidsmart" - program komputerowy, którego celem jest wykorzystanie technologii informatycznych i komunikacyjnych we wczesnym stadium nauczania. IBM. Grupa: 3-latki, 4-latki, 5-latki.

3. "Czyste powietrze wokół nas" - program edukacji antytytoniowej. MEN oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna. Grupa: 5-latki, 6-latki.

4. "Kubusiowi Przyjaciele Natury" - program edukacji przyrodniczo - ekologicznej. Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, Ministerstwo Środowiska. Grupa: 4-latki, 5-latki, 6-latki.

5. "Czyściochowe przedszkole" - program edukacji zdrowotnej. Rossman, w ramach programu "Rossnę Junior". Grupa: 3,4,5,6-latki.

6. "Ruch to zdrowie, każdy przedszkolak ci to powie" - program z zakresu aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia. Program autorski N. Binkiewicz i J. Ciosek. Grupa: 3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki.

7. "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, GIS Grupa: 5, 6-latki.

8. „Efekt domina” program kształtujący kompetencje społeczno – emocjonalne dzieci. Kulczyk fundation. Grupa: 4,5,6-latki.

9. „Uczymy dzieci programować”. MEN, Ministerstwo Cyfryzacji, Bliżej Przedszkola – A. Świć, R. Mitkowski. Grupa: 5,6-latki.

10. „Ja wśród innych” - program kształtujący właściwy stosunek do drugiego człowieka w duchu tolerancji i akceptacji. Program własny N. Binkiewicz. Grupa: 5,6-latki.

11. „Żegnaj smutku u maluszków” program adaptacyjny. Program własny. Grupa: 3,4-latki.

OGÓLNOPOLSKIE PROJEKTY EDUKACYJNE

Nazwa programu /Autor wydawnictwo patron medialny/Grupa

1. "Mali badacze - eksperymenty i zabawy badawcze" - innowacja pedagogiczna (metodyczna) z zakresu zastosowania nowoczesnych metod zabawowych, twórczych w przedszkolu z elementami eksperymentowania, badania, odkrywania, obserwowania, doświadczania, stawiania pytań i formułowania odpowiedzi. Innowacja pedagogiczna autorstwa Aliny Jaworskiej i Anny Krok. Grupa: 4-latki, 5-latki, 6-latki.

2. „Rysia i Tolek w cyberświecie”. Fundacja Ponad Schematami. Grupa 6-latki.

3. „Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii”. Bliżej Przedszkola, Przedszkole nr 41 w Rybniku. Grupa 5-latki.

4. „Mały miś w świecie wielkiej literatury” – projekt promujący czytelnictwo. Autor projektu A. Konefał pod patronatem Bliżej Przedszkola, MAC Edukacja. Grupa 6-latki.